fbpx

Почина! Толку млад! Тешка несреќа се случи

Почина Марван Илјази, тренер на фудбалскиот клуб Шкендија Арачиново, пренесуваат македонските медиуми.

Младото момче било погодено од залутан куршум испукан на свадба.

Илјази на скопските клиники неколку дена се борел за својот живот, но и покрај напорите на лекарите денес им подлегнал на повредите здобиени од огнено оружје.

Информацијата дека починал ја потврди и од неговиот матичен клуб кој се натпреварува во Трета лига север.

Во негова чест, денешниот меч против Ринија започна со минута молчење.

Следни Објави

Ненадејно почина Бранко: Колегите се простуваат

На 57-годишна возраст вчера ненадејно почина Бранко Николиќ, новинар од Пожега. Во текот на својата кариера се залагаше за слободно и професионално новинарство. Беше долгогодишен новинар и уредник на Радио Пожега. Во последните неколку години тој беше соработник на здружението на граѓани на Пожега Форум за граѓанска акција (ФОРЦА), пишува […]