fbpx

Ненадејно почина Бранко: Колегите се простуваат

На 57-годишна возраст вчера ненадејно почина Бранко Николиќ, новинар од Пожега.

Во текот на својата кариера се залагаше за слободно и професионално новинарство. Беше долгогодишен новинар и уредник на Радио Пожега.

Во последните неколку години тој беше соработник на здружението на граѓани на Пожега Форум за граѓанска акција (ФОРЦА), пишува српски „Данас“.

„Тој внесе нов дух во радио новинарството во нашиот град. Тој беше генератор на идеи, креативна личност. Беше гласен, беше борец и демократ кога беше опасно и важно“, објави Радио Пожега.

Николиќ позади себе остави сопруга и два сина.

Следни Објави

Конечно убава вест! Нов прилив на сметките, парите ќе им бидат префрлени на овие граѓани

Втората половина од октомври ќе донесе голема финансиска радост за овие луѓе Следува прекрасен период за претставниците на овие хороскопски знаци. Едноставно, ќе им „крцка“ паричникот и ќе можат да им се препуштат на сите задоволства кои ги носи животот. ДЕВИЦА Октомври ќе им донесе многу можности. Ќе имаат невидена […]