fbpx

Неверување по смртта на македонскиот пејач: Тоа што го направил за синот ќе ве расплаче

Се’ уште не стивнуваат реакциите по прераната смрт на Далибор Ѓошиќ.

По кусо и тешко боледување тој го напушти овој свет на 41-годишна возраст, а остави делата да зборуваат за него.

Оние што го познаваа велат дека солистот на „Танец“ кој градеше и успешна кариера на домашната фолк-сцена длабоко посакувал синот Стефан да тргне по неговите стапки, па дури му направил и песна за детско фестивалче, пишува порталот „ММС“.

Неговите колеги од „Танец“ воопшто не насетувале дека минатонеделниот концерт ќе биде негов последен настап, нивна последна средба, бидејќи веќе од утре дента заминал на боледување.

„Не ми помислувавме дека тој настап ќе биде наша последна средба. Излезе на сцена, испеја само како што тој знаеше, најдобро, и замина на боледување. Последните денови здравјето ептен му се влошило и завршил на клиника до последно кога му откажал црниот дроб“, велат негови колеги за „ММС“.

Следни Објави

Почина десетгодишно дете: Македонија тагува, деталите се страшни

Тешка несреќа се случи Десетгодишно дете вчера попладне било прегазено на познатата улица „Пластичарска“ во Скопје. Возачот кој го удрил детето избегал од местото на несреќата. Детето било пренесено во Ургентен Центар-Скопје каде била констатирана смрт. По несреќата, полицијата уапсила дваесет и едногодишно момче осомничено дека ја предизвикало сообраќајката.