fbpx

Почина десетгодишно дете: Македонија тагува, деталите се страшни

Тешка несреќа се случи

Десетгодишно дете вчера попладне било прегазено на познатата улица „Пластичарска“ во Скопје.

Возачот кој го удрил детето избегал од местото на несреќата.

Детето било пренесено во Ургентен Центар-Скопје каде била констатирана смрт.

По несреќата, полицијата уапсила дваесет и едногодишно момче осомничено дека ја предизвикало сообраќајката.

Следни Објави

Беше џин со нежно срце: Сите се простуваат од 15-годишното момче

Трагична вест пристигна од Соединетите Американски Држави Почина 15-годишниот американски фудбалер Елајџа Џеј Маријано Ривера. Во вторникот се онесвестил на тренинг, а по укажаната прва помош бил пренесен во болница каде починал. Сето тоа се случило во Конектикат во ординацијата на средното училиште Виндзор, а училиштето вели дека тој не […]