fbpx

Прва рожба по шест години брак: Јордан Митев стана татко (ФОТО)

Прва рожба по шест години брак

Јордан Митев стана татко. Популарниот македонски пејач самиот ја сподели радосната вест на социјалните мрежи.

„Дваесет години патувам низ светот и на многу турнеи Господ ме дарува со благодети, но на оваа турнеја Господ ми го даде најголемиот дар, ми се роди ќерка. Добредојде ќерко“, напиша гордиот татко.

Ова е прво дете за Митев и неговата сопруга Славица со која е во брак шест години.

Во моментов е на турнеја низ Австралија, а со него замина и сопругата која пред да се пресели во Македонија живееше во Мелбурн.

Следни Објави

Најбарана во регионот: Нема да верувате што работела пред да стане пејачка

Александра Пријовиќ денес важи за една од надобрите пејачки во Србија која во моментов руши рекорди со распродавање на претстојните концерти. Освен дека се омажи за посинокот на Лепа Брена и живее луксузно, но и дека има направено неколку естетски корекции, јавноста многу малку знае за нејзиното минато. Пријовиќ за […]