fbpx

Ваква веридба ретко се гледа: Македонската инфлуенсерка направи настан за паметење

Македонската инфлуенсерка Јована Трајковска и нејзиниот вереник Петар направија веридба каква што ретко се гледа кај нас.

И двајцата се одлучија за драматичен стајлинг.

Идната невеста блесна во црна креација со длабок шлиц на едната нога, дизајн на Atelier Maksimova, а за all black-комбинација се одлучи и нејзиниот партнер.

Запросувањето во Истанбул беше само почеток на нивната уште поубава приказна. Забавата по повод веридбата се случи во нивниот ресторан во Прилеп кој, иако се’ уште неотворен, изгледа гламурозно и перфектно уреден, пишува порталот „Во бело“.

Следни Објави

Естрадата во солзи: Почина Нада, семејството ја соопшти тажната вест

Во Белград почина легендарната џез-пејачка Нада Кнежевиќ, соопшти нејзиното семејство. Таа ќе биде погребана во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во српската престолнина, а по нејзина желба нема да има чествување и церемонијата ќе се одржи во кругот на најблиските членови на семејството. За време на нејзината педесетгодишна […]