fbpx

Македонската пејачка кажа „ДА“: Филмско запросување во Париз (ФОТО)

Честитки!

Македонската пејачка Александра Јанева ќе се мажи.

Таа му кажа „ДА“ на својот долгогодишен партнер Иван Ангелов.

Двократната макфестовска победничка сподели фотографии од филмското запросување во Париз.

Ангелов ја побара за жена пред Ајфеловата кула, а Јанева гордо го покажа свршеничкиот прстен.

Следни Објави

Кога ми умре детето, мислев дека никогаш повеќе нема да пеам: Болна исповед на Тијана

Тијана Бошковиќ (45) ги расплака гледачите на шоуто „Никогаш не е доцна“ со својата тешка животна приказна. Таа низ солзи откри дека пред неколку години ѝ починал синот. Родена е во Ниш, но долго време живела со семејството во Франкфурт. Иако е исклучително позитивна личност, под нејзината насмевка се крие […]