fbpx

Нова трагедија! Ја уби невенчаната сопруга, па синот (4) го држеше како заложник

Нова семејна драма заврши трагично

Анел Б. (34) ја убил својата поранешната невенчана сопруга Е.М. (31) во населбата Алипашино Поље во Сараево, а потоа го зел детето и го однел во стан во Храсно, каде што бил уапсен, јавува „Аваз“.

Специјална единица излегла на терен и по долги преговори убиецот се согласил да го ослободи својот четиригодишен син кој го држел како заложник, а потоа бил уапсен.

Анел Б., и претходно бил осудуван за семејно насилство, за што добил и шестмесечна казна затвор.

Следни Објави

Ако сте родени во една од овие години, посебни сте: Проверете!

Ако сте родени во следниве години и во временските периоди наведени подолу, го имате Кету (јужниот месечев чвор) во знакот на Риба и Раху (северниот месечев чвор) во Девица, според ведската астрологија. Таквата натална карта покажува каква е вашата карма, патот на судбината и вашата кармичка цел. Кармичка цел на […]