fbpx

Боки 13 видно поправен се појави во јавност: Еве што откри за неговото здравје

Поранешниот шоумен и бизнисмен Бојан Јовановски денеска се појави пред Основниот кривичен суд Скопје и преку медиумите порача дека бара фер, а не хистерична и брза судска постапка за случајот „Меѓународен сојуз“.

Ова е негова прва изјава откако доби прекин на издржувањето на затворска казна за „Рекет“ поради здраствени причини.

Популарниот Боки 13 пред судот се појави видно поправен и побара да не се злоупотребува неговата здравствена состојба.

„Јас моментално сум лице кое е правосилно осудено, но кое доби прекин на издржување на затворската казна поради здраствени причини. Не сакам мојот изглед да биде злоупотребен и јавноста да зборува дека не ми е ништо, туку за моето лошо здравје јас имам целосна документација. Имам индикации дека најверојатно ќе треба да се прави уште некоја интервенција и вакво нешто не посакувам никому“, рече Јовановски.

Боки 13 наа 22 април ќе гостува во поткастот на јутјуберот Стефан Лазаров. Според најавите на социјалните мрежи, во ова шоу тој ќе зборува „отворено и брутално за тоа што поминал и што се крие зад годините поминати во затвор..“.

Следни Објави

Ми беше идол, живееше за мене: Прва исповед на Стојне Николова за трагедијата

Македонската пејачка Стојне Николова гостуваше во поткастот „Лазаров“ каде првпат проговори за семејната трагедија со која се соочила во средношколските денови. Нејзиниот татко починал кога таа имала само 16 години. „Татко ми беше најважниот човек во мојот живот. Мојот идол, човекот кој живееше за мене, живееше за моите браќа.. Едноставно, […]