fbpx

Трагедија! Водителката на „Пинк“ пронајдена мртва

Водителката Бојана Јанковиќ која се прослави како водителка на култното шоу „Сити“ на телевизија „Пинк“ е пронајдена мртва во стан во Белград.

За нејзината смрт било известено Вишото јавно обвинителство во Белград, кое наредило обдукција.

Неофицијално, Итната помош констатирала смрт околу 19 часот. Телото на познатата водителка е пренесено на Институтот за судска медицина во Белград.

Бојана Јанковиќ беше во брак со музичарот Огњен Јанковиќ од „Београдски синдикат“ со кого има две деца. Двојката се разведе по 15 години брак.

„Се’ уште чекам потврда, не можам засега ништо да ви кажам“, кратко изјави тој за „Телеграф“.

Бојана се прослави на тв-екраните заедно со нејзината сестра близначка Ивана. Своевремено учествуваше и во реалното шоу „Големиот брат“.

Следни Објави

Се плашам: Андријана Петрушовска проговори за здравствениот проблем

Минатонеделниот настап на Андријана Петрушовска предизвика вистински хаос во „Ѕвездите на Гранд“, а се’ поради нејзиниот здравствен проблем со кој неодамна се соочи. Иако Саша Поповиќ во емисијата ѝ предложи да оди на операција на грлото, пејачката сепак остана на ставот дека проблемот може да се реши на друг начин. […]