fbpx

Тага и неверување: Почина Раде Исајлоски

Гостиварци со тага и неверување се простуваат од прерано починатиот пријател, роднина и соученик Раде Исајлоски (46), сопственикот на Радио Комета, информира порталот „Гостивар прес“.

„Шокиран сум. Почивај во мир, сочуство до семејството. Другаре, имај мир некаде на друга фрекфенција. Вечно ќе те памтам“, напиша на „Фејсбук“ еден од пријателите на Исајлоски.

Следни Објави

Почина актерот Тихомир Арсиќ, ќерка му со трогателна порака

По долго и тешко боледување, денеска на 64-годишна возраст почина познатиот српски актер Тихомир Арсиќ. Српски „Курир“ пишува дека неговата ќерка Милица како да ја претчувствувала трагедијата која синоќа на својот профил на „Инстаграм“ објави навистина емотивна порака. – Прегрнете ги вашите најмили вечерва.. Кажете им на мажите дека ги […]