fbpx

Овие ѕвезди се осомничени дека работеле за Веља Невоља

Познатите старлети Тијана Ајфон и Мими Оро не се единствените личности од српската естрада кои наводно биле на платен список кај Вељко Беливук и одработувале за него по потреба.

Популарниот Веља Невоља го поврзуваат и со други ѕвезди кои наводно пренесувале дрога и переле пари за неговата криминална банда.

Не бирал средства: Нови шокантни сознанија за Веља Невоља

Прва на удар беше популарната српска пејачка Ана Николиќ која ја поврзуваа со обвинителот Томо Зориќ кој наводно во повеќе наврати ја злоупотребил службената должност за да ги заштити интересите на Беливук.

Невоља го поврзуваа и со соработници на фолк-ѕвездата Драгана Мирковиќ, со раперот Стефан Ѓуриќ Раста, но и со еден од најпопуларните јутјубери во регионот, Богдан Илиќ чие уметничко име е Бака Прасе.

Трауми од детство, монструозен ум: Животот на Веља Невоља

Веља Невоља и неговите соработници се во притвор, осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ и за уште неколку се’ уште нерасчистени убиства.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ја испофалија, но ја исфрлија: Се огласи Мими за „Ѕвездите на Гранд“

Заврши натпреварувањето за велешанката Мими Јовановска во регионалното шоу за таленти „Ѕвездите на Гранд“. Македонската натпреварувачка доби пет гласа од жирито и многу пофални зборови, но тоа не беше доволно да обезбеди пласман во шестиот круг. Саша Поповиќ нагласи дека на почетокот била „аутсајдер“ и дека е голем успех што […]