fbpx

Јадеш, а слабееш! Со оваа диета македонската пејачка ја доведе линијата до совршенство

Дани Димитровска пред неколку години успеа значително да ослабне благодарение на еден интересен протеински режим на исхрана.

Првите два месеца консумирала само готова храна и протеински напитоци, а третиот почнала да внесува и природни протеини во форма на месо и белки од јајца.

Дани, во една прилика, нагласи дека станува збор за дехидриран, млечен протеин.

Таа подоцна во друго интервју откри дека целото мени ѝ се состоело од протеини, пет пати во денот во помали колични како готова храна и напитоци.

Веќе третиот месец почнала да јаде месо и белки од јајца.

Пејачката сега внесува и многу зеленчук, исклучиво зелен, а на трпезата сѐ повеќе има и овошје.

Следни Објави

Почина Александар (2), причината е страшна: Се заразил на базен, му немало спас

Дете од Арканзас почина откако се заразило со ретка амеба што го јаде мозокот на која бил изложен во кантри клуб во Литл Рок. Момчето на возраст од 16 месеци си играло во клубот кога се заразило со амеба која живее во вода и предизвикува воспаление во мозокот. Амебата го […]