fbpx

На овие луѓе им следуваат пари до 30. септември: Проверете!

Сонцето и Марс во Вага влијаат на потребата за рамнотежа, па добро е што ќе има помалку избрзани, финансиски потези.

Играме уште еден ѕвезден рулет, а одредени знаци ќе имаат поголема среќа кога се парите во прашање. Доколку се прашувате кој ќе има пари до крајот на септември, одговорот следи во продолжение.

ДЕВИЦА

Меркур тргна напред, а Сонцето и Марс во втората куќа ви носат одлична заработка. Парите едноставно ќе ви се лепат во наредниот период.

ВАГА

Позитивниот период за пари кај вас трае цело време. Планетите се поволни за вашиот знак, па имате можност да заработите повеќе. Висината на вашата заработка во овој период зависи исклучиво од вашата иницијатива.

СТРЕЛЕЦ

Плутон во добри аспекти ви носи можност да заработите многу пари. Јупитер во Бик ви обезбедува добар приход, а исто така го менува вашиот однос кон парите. Научивте дека ризикот понекогаш се исплати.

ЛАВ

Меркур во втората куќа ви носи стабилна заработка. Финансиски конечно ќе се опоравите од трошоците што ги имавте во август.

Бонус: Хороскопскиот знак кој дефинитивно треба да игра игри на среќа во наредните денови е Бик.

Следни Објави

Мајка на три деца: Нови шокантни детали за убиената жена во Кочани

„Направив голема грешка, се впуштив во врска со него. Згрешив, сѐ би дала тоа да не се случеше. Ми се заканува и ден и ноќ. Не можам да живеам, ме прогонува страв и срам. Немам сила да се борам и многу сум исплашена. Не знам кога и како ова ќе […]