fbpx

Парите ќе им бидат префрлени: Еве кој ќе се израдува до 7 октомври

Следната недела Меркур го менува знакот и влегува во Вага, па се повеќе ќе работиме на воспоставување рамнотежа меѓу желбите и можностите

Ни претстои уште еден ѕвезден рулет, а астролозите се согласуваат дека одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите. Во наредната недела Меркур го менува знакот и влегува во Вага, па сè повеќе ќе работиме на воспоставување рамнотежа меѓу желбите и можностите. Ако се прашувате кои луѓе ќе имаат пари до 7 октомври, читајте во продолжение.

ДЕВИЦА

Меркур во втората куќа од 5 октомври ви обезбедува сигурна заработка. Тоа не е огромна сума на пари, но ќе биде доволна за да ги решите вашите финансиски проблеми.

ЛАВ

Ќе имате нови преговори за висината на вашите приходи. Претстојната недела е одлична за усогласувања од секаков вид, па планетите се на ваша страна, па можете да побарате пари.

БЛИЗНАЦИ

Меркур во Вага ви носи можност да го споите убавото и корисното. Ова значи дека можете да го претворите вашето хоби во бизнис и да заработите пари.

ВАГА

Марс во вашиот знак до 12 октомври значи дека сте вистински магнет за пари. Заработката зависи од вашиот труд и ќе имате многу среќа, па не мора да се грижите за пари.

Следни Објави

Сè за своето чедо! Скопјанка запали стан да го сокрие убиството на синот: Страшни детали

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата „Исаија Маџовски“, беше пронајдено безживотно тело на 36-годишниот сопственик на станот со траги на насилство. Доказите обезбедени до овој момент даваат основано сомнение за еден осомничен како […]