fbpx

Мислеа дека е геј, Македонките ги полуде: Има четири деца и изгледа уште подобро

Сите добро се сеќаваме на едно од најхитовските изданија на „Евросонг“ кога победи Руслана, а наш претставник беше Тоше Проески.

Токму таа 2004 година во Истанбул настапи и Сакис Рувас, грчкиот претставник кој го отпеа заразниот рефрен Shake It, а Македонките преку ноќ се вљубија во него.

Сакис заврши на третата позиција и постигна огромна популарност ширум Европа, а 19 години подоцна и понатаму е топ-тема во медиумите.

Во тој период често ја доведуваа во прашање неговата сексуална определба тврдејќи дека е геј.

Тие приказни може да се слушнат и денес, иако пејачот во меѓувреме доби четири деца од бракот со манекенката Катја Зигулис.

Рувас денеска не се занимава исклучиво со музика. Се опроба и како актер, но и како угостител. За жал, неговиот суши-ресторан пред десет години изгоре во пожар.

Сакис неколку сезони беше член на жирито во грчкиот „Икс фактор“.

Следни Објави

(ФОТО) Ова е Филип застрелан пред брата си: Детали за денешното убиство

Во престрелка што се случила недалеку од бензинската пумпа на улицата Шегединска, на патот од Суботица кон Палиќ, половина час по полноќ е убиен Филип З. од Суботица Филип З. (21) од Суботица е убиен денеска, половина час по полноќ, во престрелка што се случила недалеку од бензинската пумпа „Еуропетрол“ […]