fbpx

(ФОТО) Ова е Филип застрелан пред брата си: Детали за денешното убиство

Во престрелка што се случила недалеку од бензинската пумпа на улицата Шегединска, на патот од Суботица кон Палиќ, половина час по полноќ е убиен Филип З. од Суботица

Филип З. (21) од Суботица е убиен денеска, половина час по полноќ, во престрелка што се случила недалеку од бензинската пумпа „Еуропетрол“ на улицата Шегединска на патот од Суботица кон Палиќ.

Осомничените, по кои полицијата ги идентификувала и трага, биле во автомобилот од кој пукале во возилото во кое биле Филип З. и неговиот помал брат (18).

Филип бил застрелан и починал пред очите на својот брат, а сторителите побегнале во Суботица.

На пукањето и претходела расправија, а потоа и тепачка на пумпата, по што учесниците во инцидентот влегле во своите автомобили и си заминале, но потоа младиот човек бил застрелан.

Насловна: Нова.рс

Следни Објави

Ова се таткото и ќерката кои се судрија во дрво: Даниела возела без дозвола, тој починал на лице место (ФОТО)

Страшна несреќа Во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случи кај Богатиќ загина Радиша П. (48), а неговата 18-годишна ќерка Даниела е тешко повредена. Таткото и ќерката се враќале од семејна веселба, а Радиша наводно ѝ дозволил на ќерка си да го управува автомобилот БМВ, иако немала возачка дозвола, пишуваат […]