fbpx

Трагедија! Млад боксер почина по брутален нокаут: Погледнете го кобниот удар! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Вознемирувачки вести пристигнуваат од Бразил.

Животот го загуби младиот боксер Жоао Виктор Пења кој почина откако пред три дена доби тежок удар во лицето за време на натпревар.

Борбата траеше само 90 секунди, кога младиот Бразилец доби жесток удар во лицето, по што беше нокаутиран.

„Победникот во тој меч требаше да добие 18,5 долари, а поразениот 9,2 долари. За жал, животот на мојот брат е изгубен поради оваа сума“, им изјави на медиумите братот на Жоао Виктор Пења на неговиот погреб.

Следни Објави

По 30 години реши да го продаде прстенот од пазар: Златарот за малку не се онесвести

Кога пред цели три децении на локалното пазарче купила прстен за смешни десет фунти, Дебра Годард по неколку дена го ставила во кутијата за накит и скроз заборавила на него. Оваа Британка која денес има 58 години, на прстенот повторно се сетила откако нејзината мајка неодамна наседнала на измама поради […]