fbpx

Се сеќавате ли на „Силви бенд“? Уште се зборува за нивната свадба (ФОТО)

Отсекогаш биле оригинални на сцена, но судејќи по фотографиите од нивниот приватен албум нивната уникатност е очигледна и позади камерите.

Првата средба ја имале на Факултетот за музичка уметност, во заткулисниот простор покрај клавирот кој подоцна станал симбол на нивната љубов и на нивниот животен пат.

Силвана Мучиќ и Влатко Плевнеш се една од најстабилните естрадни двојки, а за тоа доволно зборува нивниот хармоничен брак кој трае веќе три децении.

Во едно ТВ-гостување тие го отворија нивниот свадбен фото-албум, а од приложеното можеше да се забележи дека „Силви бенд“ биле уникатни кога е во прашање имиџот и на еден од најважните денови во животот за секој од нас.

– На мојата свадба сама се нашминкав и сама си ја направив фризурата. И јас и мојот сопруг за овој свечен чин во 1993 година носевме креации на костимографот Раде Василев – откри Силви во таа пригода.

Следни Објави

„Сине, те молам..“ Коста доби порака од мајка си: Страшно, еве што му напишала

Денеска почна судењето против родителите на Коста Кецмановиќ, 14-годишното момче кое на трети мај во ОУ „Владислав Рибникар“ уби девет соученици и обезбедувачот Драган Влаховиќ. Против нив се поднесени приватни тужби од 27 членови на семејствата на жртвите. Против неговиот татко Владимир кој по инцидентот е во притвор, е покренато […]