fbpx

На љубовницата ѝ пука в глава, ја уби сопругата, па се самоуби: Страшни детали за трагедијата

Во населбата Расадник во Крушевац утринава околу 6 часот и 45 минути маж се обидел да ја убие љубовницата, а потоа си ја убил сопругата, па си пресудил.

Животот на ранетата е во опасност, а таа е згрижена на Одделот за интензивна нега во Општата болница во Крушевац.

Несреќната жена била застрелана во главата и со тешки прострелни рани е хоспитализирана.

Според првите информации од терен, мажот најпрво се обидел да ја убие својата љубовница, а потоа кај Кукљин, во околината на Крушевац, ја убил сопругата.

На крајот се самоубил, во близина на Милутовац од каде што е по потекло.

Следни Објави

Утре ги славиме светите браќа Кузман и Дамјан: Еве што мора да направите

Православните верници денеска го слават свети Козма и Дамјан. Именден празнуваат: Кузман, Кузе, Дамјан, Даме… Овие господови лекари наречени и Свети бесребреници имаат два празника, на 1 јули (Свети врачи – летни) и на 1 ноември (според стариот календар). Меѓу поголемите есенски празници што се празнуваат со домашни служби спаѓа и […]