fbpx

Гоце одбележа 49 години брак: Син му Гоце е негова копија, ќерка му е права дама (ФОТО)

Легендарниот Гоце Тодоровски пред неколку години се пензионира, па сега сѐ повеќе време поминува со семејството.

Омилениот актер од „Македонски народни приказни“ деновиве одбележа 49 години брак со сопругата Тања.

Плод на нивната љубов се ќерката Сашенка и синот Гоце крстен по својот славен татко.

Фото: Фејсбук-страница Ѓорѓи Колозов

Тодоровски сѐ уште е активен во театарот и синхронизира телевизиски серии. 

Следни Објави

Три грации: Соња Тарчуловска дотерана со двете ќерки, посветата е за сопругот (ФОТО)

Соња Тарчуловска сподели интересна семејна фотографија на социјалните мрежи. Познатата македонска фолк-пејачка со емотивна објава ги разнежни нејзините следбеници. „Не мора светот да се врти само околу жената. Убавата жена ужива во животот токму онаков каков што е, без да се споредува со другите и да се обидува да ги […]