fbpx

Македонската естрада тагува: Колегите се простуваат од Славчо (ФОТО)

Македонската естрада во солзи, нека му е светол патот

Тажна вест сподели Драгица Стевковска, популарната Дракче од ТВ-екраните.

Таа на социјалните мрежи се прости од Славчо Мисевски, познат пејач и имитатор.

„Почитуван наш Славчо, секогаш ќе останеш во нашите сеќавања како добар и чесен човек полн со многу идеи. Ја сакаше песната, поезијата и глумата. Ти благодарам за долгата соработка во мојот проект „Патот на светлината“ на Наша ТВ.. Пет години за гледачите омилени теми.. Почивај во мир! Не ја издржа битката со болеста“, напиша Дракче.

Потресното сведоштво на Дракче можете да го прочитате ОВДЕ!

Следни Објави

Македонскиот пејач доживеа несреќа: Прва фотографија по немилиот настан

Спасен Сиљаноски вечерва им се обрати на своите фанови. Познатиот македонски пејач им откри дека доживеал несреќен случај и дека во наредниот период ќе мора да мирува. „Драги мои фанови, поради оправдани причини жал ми е што морам да ве известам дека ги откажувам моите настапи во наредните 2-3 недели. […]