fbpx

Смртен случај во домот на македонскиот пејач: Црно-бела фотографија со трогателна посвета

Тажна слика викендов објави популарниот македонски пејач

Со емотивна објава на социјалните мрежи, Марјан Коцев се прости од неговиот татко.

„Сега пак сте заедно, а нас многу ни фалите! Фала ви за се’“, напиша фолкерот под црно-белата фотографија со родителите.

Коцев важи за омилен пејач на македонската дијаспора. Веќе три децении е присутен на музичката сцена.

Следни Објави

Ана најде 72.000 евра, без размислување ги врати: Еве како Бог ја награди!

Ана Дос Сантос Круз, млада самохрана мајка од Сао Паоло која го издржувала својот син со тешко заработени пари, била единствената жена во службата за празнење контејнери Ана Круз (23) секојдневно работела по десет часа на сортирање на ѓубрето. Еден ден пронашла вреќа со куп чекови во вредност од 72.000 […]