fbpx

(ФОТО) Свадба за најблиските: Се ожени Стоилов!

Mastilo

Ракометарот Стојанче Стоилов денес ѝ кажа „ДА“ на својата избраничка Деница со која наскоро ќе се остварат и во улогата на родители, информира порталот „Убавина и здравје“. Младенците планирале голема свадба, но поради пандемијата со коронавирус направиле мала забава за најблиските и семејството и склучиле граѓански брак. Столе и Деница […]

(ФОТО) Свештеник ги прска верниците со пиштол на вода

Mastilo

Свештеник од Детроит, Мичиген, сакајќи да го задржи пропишаното физичко растојание, на Велигден ги прскал верниците со пиштол наполнет со крстена вода. Фотографиите како отец Тим Пелк (70), носејќи и заштитна маска, ги прска луѓето преку прозорецот од нивниот автомобил, се појавија дури сега и станаа хит по бројните шеги […]

Македонците го обожаваа во „Сајнфилд“: Мирно небо Џери!

Mastilo

Култната американска ТВ-серија „Сајнфилд“ имаше армија македонски фанови, па веста за смртта на човекот кој играше една од главните ролји (импулсивниот татко) погоди и многумина кај нас. На возраст од 92 години денеска почина актерот Џери Стилер, соопшти неговиот син, исто толку популарниот американски актер Бен Стилер. – Тој едноставно […]

(ФОТО) Запуштен и непрепознатлив: Актерот ги шокира фановите!

Mastilo

Антонио Бандерас (59) е фотографиран како џогира во родната Шпанија каде моментално и живее, а неговата појава непријатно ги изненади бројните обожавателки ширум светот. „Нема ни трага од шармерот што го знаевме“, „Запуштената брада му го покрива убавото лице“, „ Непрепознатлив!“ и „Годините си го прават своето, никој не може […]

Иван: Како после 56 дена берберот пак ме направи човек

Mastilo

Го чувствував растењето на секој милиметар. Под брадата како да имав огромен мравјалник. Тој одраз во огледалото секое утро ме потсетуваше на полудениот Том Хенкс, со години заборавен на пустиот остров. Нефарбаните коси кај педантните дами беа бедна бенигна последица од затворањето на фризерските салони во однос на мојот фацијален […]