fbpx

Беше татко за пример: Почина уште еден здравствен работник

На Клиниката за белодробни заболувања во Босна почина здравствен работник вработен во Заводот за итна медицинска помош во Босна.

Џебраил Шишиќ Шиле, сопруг и татко на два сина, имаше само 54 години. Негов колега со неверување зборува за човекот за кој тврди дека водел исклучително здрав живот.

„Медициската фела е во шок. И неговата сопруга работи во здравство, шефица е на Ургентен центар во една приватна општа болница. Беше татко за пример, синовите го обожаваа. На Шиле спортот му беше во крвта. Десет дена се бореше со подмолната болест, но не успеа да ја добие најважната битка“, вели негов близок пријател и колега.

Следни Објави

Денес им се поклонуваме на двајца светци: Една работа направете за подобар просперитет!

Денес македонската православна црква и верниците ги слават светите маченици Аникитија и Фотија. Светците Анкита и Фотиј се повикуваат на молитви за време на Евхаристијата и осветувањето на вода, а народот верува дека на овој ден треба да кажете еден вид проповед за да се „подобрите“. Проповедта што треба да […]