fbpx

Ќе ви го скрши срцето: Последната желба на Марина Туцаковиќ!

Марина Туцаковиќ која почина вчера на 67-годишна возраст ќе биде погребана дури откако нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута кој е позитивен на коронавирусот ќе излезе од изолација.

Како што пишува српски „Курир“, церемонијата ќе се одржи за десетина дена за да можат најблиските да ја испратат на вечното почивалиште.

Легендарната музичка авторка нема да биде погребана во Алејата на заслужни граѓани, туку покрај нејзиниот син Милош кој почина пред 13 години. Ова била и последната желба на Туцаковиќ која семејството ќе ѝ ја исполни.

Повеќе за трагедијата која ѝ се случи на први декември 2008 година кога нејзиниот син беше пронајден мртов во семејниот стан во центарот на Белград, прочитајте ОВДЕ!

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Знаеше дека заминува: Последната средба со Туцаковиќ пред да почине

Се бореше како лавица, секоја болка ја дочекуваше со крената глава. Вака славната Марина Туцаковиќ ја опишува нејзината најдобра другарка и кума, Мирјана Петровиќ. Таа на новинарите им изјави дека по смртта на дамата која ги напиша стиховите на најголемите регионални хитови како да ѝ заминала половина душа. Вели дека […]