fbpx

Оваа жена ја уби свекрвата: Починаа уште двајца, тоа што се случи е страшно

Ерин Патерсон (48) од Австралија е уапсена под обвинение дека ги отрула свекорот, свекрвата и уште две лица.

Постои основано сомнение дека оваа жена со отровни печурки ги убила бившите свекор и свекрва и сестрата на свекрвата.

На 29 јули ги поканила на ручек, а се верува дека стекот го подготвила со зелена пупавка (вид на отровна габа).

Еден ден подоцна нејзините свекрва и свекор Гејл и Дон Патерсон, сестрата на свекрвата Хедер Вилкинсон и нејзиниот сопруг Иан завршиле во болница со стомачни проблеми.

Нивната состојба нагло се влошила, поради што биле итно префрлени во болница во Мелбурн.

И покрај максималните напори на лекарите, Гејл и Хедер починале на четврти август, а Дон ја загубил битката за живот следниот ден.

Оттогаш, лекарите лавовски се борат да го спасат животот на Иан, кој чека трансплантација на црн дроб.

Следни Објави

Попот Михаил свирепо ја убил жена му Викторија! Делови од телото завршиле во замрзнувач

Рускиот свештеник Михаил Зубарев (40) наводно ја обезглавил својата сопруга пред нивната преплашена осумгодишна ќерка во грозоморно убиство за Ноќта на вештерките. Полицијата подоцна соопшти дека го пронашла черепот на жената во замрзнувач, според извештаите во Русија. Зубарев е во притвор по крвопролевањето во кое е убиена неговата сопруга Викторија. […]