fbpx

„Слободен печат“: Почина пациентката што го пријави аптекарот од Онкологија за мито

Утрово почина Минка Веизовска, пациентката од Клиниката за онкологија која го пријави аптекарот од Клиниката дека ѝ барал поткуп за да ѝ издаде биолошка терапија „кејтруда“.

Тажната вест ја потврди нејзиниот сопруг и додаде дека смртта настапила на Клиниката за пулмологија во Скопје.

Од Јавното обвинителство потврдиле дека и покрај смртта на Веизовска процесот против аптекарот ќе продолжи, со оглед на тоа што се работи за предмет кој е отпочнат по службена должност, односно во соработка со МВР и Обвинителството, а не по приватна тужба.

-Ме уцени со зборовите „Во мои раце си, пази што правиш“. А јас тоа го сфатив како закана по мојот живот-изјави Веизовска пред три месеци.

Целиот текст прочитајте го на „Слободен печат“.

Следни Објави

Доаѓа тешка зима: Голема промена и проблеми за овие хороскопски знаци

Припадниците на овие хороскопски знаци веќе се соочуваат со бројни предизвици. Им претстојат големи промени, но ќе се соочат и со проблеми. ОВЕН Само неколку погрешни одлуки може многу лесно да ве однесат на сосема погрешен пат, па наместо да се движите кон успех, ќе се соочите со голем неуспех. […]