fbpx

Се самоуби поранешното момче на Тара Симов

Трагедија ги вознемири сите

Се самоуби спортистот Роберт Стефановиќ, инфомрира српски „Блиц“.

Станува збор за 33- годишен теквондист.

Пошироката јавност го знае како поранешно момче на Тара Симов, ѕвезда од српските реални шоуа која неодамна соработуваше и со популарниот македонски јутјубер Стефан Лазаров.

По трагедијата, таа се огласи на социјалните мрежи.

„Искрено сочувство до семејството Стефановиќ“, напиша Симов.

Од Роберт се прости и Филип Ѓукиќ, уште една ѕвезда од реалните шоуа.

„Почивај во мир, Роки“, напиша тој.

Следни Објави

Пејачот си одбра слика за погребот: Фановите во шок, има само 40 години

Последиците се огромни-прво се разведе, а подоцна се откажа од музичката кариера Пејачот Бојан Томовиќ целосно се повлече од сцената откако лекарите му дијагностицираа биполарно растројство. Томовиќ отворено и искрено зборува за проблемите со кои се соочува, а по последниот престој во болница доби огромна поддршка од народот. Пејачот сега […]