fbpx

Македонија му се смееше на глупостите: Почина ѕвездата од „Големиот брат“

Почина Радиша Миљковиќ, учесник во реалните шоуа „Големиот брат“ и „Фарма“.

Славниот Радашин починал синоќа во родното село Љуптен, меѓу Алексинац и Ниш.

Тажната вест за „Блиц“ ја потврди неговиот кум.

„Почина синоќа. Вчера бев во селото и беше критично“, изјави тој.

По учеството во реалните шоуа, Радашин често го ангажираа како перформер во ноќните клубови.

Последните денови од животот ги поминал во родното село со сопругата Златка, синот, снаата и четирите внуци (Јелена, Јован, Петар и Христина).

Последните години се занимаваше со земјоделство.

Следни Објави

Беше ТВ-водителка, го прошета светот, а пред три години се повлече поради трагедија

По смртта на татка си најде сила да ги оствари своите соништа, па се пријави во шоуто „Никогаш не е доцна“ Охриѓанката Ана Трајкоска (42) е новата македонска ѕвезда во натрпеварувачкото шоу „Никогаш не е доцна“. Со пеење се занимава повеќе од две децении. Откако пред три години почина татко […]