fbpx

Огромна загуба! Македонија тагува, колегите се простуваат од Стојковски

Тажна вест сподели Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари АСМЛ

На 65 годишна возраст почина познатиот специјалист по радиологија, д-р Златко Стојковски.

„Со години на посветеност и стручност, тој стекна углед како радиолог, оставајќи значаен траг во медицинската заедница.

Неговата работа, експертиза и хуманост беа инспирација за сите коиг го познаваа добро и работеа со него, како пациентите, така и колегите“, пишува во објавата на АСМЛ.

Следни Објави

Трагедија! Младиот актер загина во сообраќајка, се прослави на „Нетфликс“

Младиот актер Ченс Пердомо загина во сообраќајна несреќа со мотор, потврди неговиот публицист за „Варајети“. Обожаватели му оддаваат почит на социјалните мрежи, а неговата агенција „Шелтер пи-ар“ ја замоли јавноста да ја почитуваат приватноста на неговото семејство во овие исклучително тешки моменти. Пердомо е најпознат по улогата во хорор-серијата Hilling Adventures of Sabrina […]