fbpx

Трагедија! Младиот актер загина во сообраќајка, се прослави на „Нетфликс“

Младиот актер Ченс Пердомо загина во сообраќајна несреќа со мотор, потврди неговиот публицист за „Варајети“.

Обожаватели му оддаваат почит на социјалните мрежи, а неговата агенција „Шелтер пи-ар“ ја замоли јавноста да ја почитуваат приватноста на неговото семејство во овие исклучително тешки моменти.

Пердомо е најпознат по улогата во хорор-серијата Hilling Adventures of Sabrina која се прикажуваше на „Нетфликс“. Играше и во Gen V, а впечатлива ролја имаше и во филмот After Everything.

„Сè уште не сме свесни дека ова се случи. Ченс секогаш беше шармантен и насмеан. Тој беше неверојатно талентирана, љубезна и прекрасна личност. Нема смисла да се ​​пишува за него во минато време. Испраќаме сочувство до неговото семејство. Прегрнете ги оние што ги сакате вечерва“, напишаа продуцентите на „Нетфликс“.

Следни Објави

Нови сознанија за двегодишната Данка, една работа ги збуни сите

Во Виена е видена двегодишната Данка Илиќ во придружба на две Романки, информира српски „Телеграф“. Полицијата синоќа стапила во контакт со австриските колеги и му ги испратила на Европол сите податоци за девојчето и видеото. Како што дознава „Телеграф“, интензивно се работи на идентификување и лоцирање на девојчето. Оваа информација […]