fbpx

Македонци се простуваат од Спасов: Еве кој е починатиот млад возач на камион

Тажна вест

Млад возач на камион почина во Данска, информира„ТВ Стар“.

Станува збор за Винко Спасов од Радовиш, потврдија негови колеги за локалната телевизија.

Велат дека не бил постар од 40 години.

„Од засега неразјаснети причини, починал викендов во кабината од камионот“, велат тие.

Подетални информации се’ уште нема, а причината за тоа е што нашите возачи многу често имаат бугарски документи, па полицијата ги идентификува како Бугари, објави телевизијата.

Следни Објави

Ѝ дошол на свирка, по неполна година се земале: Оваа наша пејачка ја има најубавата љубовна приказна

Повозрасните ја паметат од времето на „Багаж“, бендот со кој го сними евергринот „Името твое“. Наташа Малинкова е македонска пејачка со една од најинтересните љубовни приказни на естрадата. Со нејзиниот сопруг Кире се запознале во ноќен клуб во Кавадарци во периодот кога таа имала редовни настапи токму со групата „Багаж“.  […]