fbpx

НУМЕРОЛОГИЈА: Броевите откриваат што ве очекува во маj!

Mastilo

Ве интересира нумеролошката прогноза за месецот што доаѓа? Би сакале да знаете дали треба да ги намалите трошоците? Да внимавате да не ве излажат? Сѐ што треба да направите е да го пресметате вашиот биоритамски број. Соберете ги броевите на својот датум на рагање (не и годините!) и сведете го […]

Живот во карантин: Внимавајте со овие знаци!

Mastilo

Седењето во карантин сериозно ни го наруши вообичаениот начин на живот. Некои се подготвени за компромиси, но со три хороскопски знаци треба да бидете особено внимателни. Животот во изолација со нив може да биде вистинска ноќна мора. ШКОРПИЈА Дури и во отежнати услови си тераат по свое и ретко се […]

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: На 3 знаци ќе им се насмевне среќата

Mastilo

Овен  Ќе се повлечете во себе. Некои од вашите блиски сериозно ќе се загрижат, па ќе треба дополнително да се објаснувате. Избегнувајте напорни работни задачи оваа недела. Бик  Сите обврски ќе паднат врз ваш грб, бидејќи сте дозволиле околината да ве смета за личност која не знае да каже „не“. […]

Голема промена: 3 знаци на кои полната месечина им носи среќа

Mastilo

Сезоната на Овенот е одамна започната и сега ја доживуваме неговата огнена страст. По појавувањето на супермесечината на 8 април 2020 година, работите се интензивираа, особено за три хороскопски знаци за кои допрва следуваат големи промени ВАГА Оваа полна месечина е во вашиот знак, па промените ќе ги доживеете многу […]

Нумеролозите откриваат: Еве каква несреќа ве очекува во мај!

route99

Секоја нумеролошка прогноза се однесува на биоритамски број кој го добивате со комбинација на броевите од вашиот комплетен датум на раѓање. На пример, ако сте родени на 25.8.1976 собирате 2+5+8=15 со сведување на едноцифрен број, во случајот 1+5=6. Всушност, тоа е вашиот биоритамски број кој е менлив од ден на […]