fbpx

Драматично: Нови детали за тајните простории на Веља Невоља

Тајните простории на стадионот Партизан каде Веља Невоља имал цел бункер биле непознати за органите на редот се’ до полициската рација на 4-ти февруари кога беа уапсени 15 лица.

Десна рака на Веља Невоља: Кој е човекот кој сечел луѓе и ги топел во киселина?

Полицијата на озогласеното место пронајде снајпер и седум различни цевки, најсовремена оптика и куршуми кои пробиваат блиндирано возило и панцир. Наводно, во прашање е снајперска пушка која е рачно направена.

Покрај оружјето, пронајдена е и извесна количина на наркотици, како и материјални и биолошки докази за сторени криминални дела.

Српските власти се сомневаат дека Невоља, Марко Миљковиќ и останатите членови на криминалната банда просториите на Партизан ги користеле за монструозни измачувања.

Паника на естрадата: Експлицитни видеа со познати личности во телефонот на Веља Невоља

„Курир“ претходно објави и фотографии од викендица во селото Тршиќ кој се наоѓа на шест километри од Лозница, а која наводно била една од базите каде брутално биле малтретирани жртвите.

Вељко Беливук и неговите соработници се во притвор, осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ и за уште неколку се’ уште нерасчистени убиства.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Време е маските да се фрлат: Џулија Робертс со силна порака

Оскаровката има силна порака за жените Џулија Робертс е една од ретките холивудски актерки која се обидува достојно да старее. Внатрешната убавина е многу поважна од надворешната, а ѕвездата на легендарниот филм „Убава жена“ конечно на вистински начин објасни зошто е тоа така. „Совршенството е болест на многу нации. Ги […]