fbpx

Десна рака на Веља Невоља: Кој е човекот кој сечел луѓе и ги топел во киселина?

Медиумите во Србија секојдневно информираат за нови морничави детали поврзани со жртвите ликвидирани од криминалната банда на Вељко Беливук, а сега во фокусот е Марко Миљковиќ Маре, човекот кој наводно бил десна рака на извиканиот Веља Невоља.

(ФОТО) Ова е куќата каде Веља Невоља и неговата банда ги мачеле жртвите

Многумина тврдат дека тој стои зад монструозните дела во кланот, за распарчување трупови, нивно палење и потопување во киселина. Извори блиски на истрагата откриваат дека без трошка хуманост озогласениот Маре им ги вадел очите и им ги сечел главите, а Невоља ги одобрувал овие злосторства и свесно учествувал во нив.

„Србија данас“ пишува дека за разлика од Веља, Маре пораснал во релативно стабилно семејство со родители вработени на добри позиции во администрацијата.

Паника на естрадата: Експлицитни видеа со познати личности во телефонот на Веља Невоља

Таткото на Миљковиќ е повеќекратен шампион во стрелаштво и се верува дека како пасиониран љубител на оружје, љубовта кон овој спорт му ја пренел и на синот.

Вељко Беливук и уште дваесет негови соработници се во притвор, осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ и за уште неколку се’ уште нерасчистени убиства.

Фото: Србија данас/И-сток/Милош Рафаиловиќ/Профимедија

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Денес ја погребавме мама, ја заразија каде одеше да преживее: Нина удри по несовесниот персонал на Нефрологија

Денеска ја погребавме мајка ми, почина од Ковид. Цела година ја пазевме, бидејќи е во најризичната група (20 години оди на дијализа бидејќи нема бубрези, пред 4 години преживеа рак, а пред 2 години имаше тешка операција на срце), внуците цела година си ги гледаше на вибер. Знаевме дека допир […]