fbpx

Погребан Балашевиќ: Една порака ќе ве расплаче

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ денеска е погребан на Градските гробишта во Нови Сад, само во присуство на најблиските членови од семејството.

Од капелата до гробното место тамбураши ги свиреа неговите песни, а е погребан со нумерата „Оливера“ која ѝ ја посвети на саканата сопруга, информираат српските медиуми.

По погребот, фановите на Балашевиќ оставаат пораки и цвеќиња на неговото вечно почивалиште.

На еден лист е исцртано срце и кратко стои напишано: „Фала Ѓоле“.

Фото: Курир/Зорана Јевтиќ

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трагедија во Хрватска: Почина легендарниот Златко Сарачевиќ

Страшна трагедија го погоди хрватскиот ракомет. Легендарниот Златко Сарачевиќ (59) почина од срцев удар во болницата во Копривница. Му се слошило непосредно по завршувањето на натпреварот меѓу Подравка и Локомотива. Додека неговите играчи ја славеле победата, тој почувствувал слабост кога ја напуштал салата. Веднаш била повикана брзата помош. Здравствените работници […]