fbpx

Трагедија во Хрватска: Почина легендарниот Златко Сарачевиќ

Страшна трагедија го погоди хрватскиот ракомет.

Легендарниот Златко Сарачевиќ (59) почина од срцев удар во болницата во Копривница.

Му се слошило непосредно по завршувањето на натпреварот меѓу Подравка и Локомотива.

Додека неговите играчи ја славеле победата, тој почувствувал слабост кога ја напуштал салата. Веднаш била повикана брзата помош.

Здравствените работници цели 40 минути се обидувале да го вратат во живот, пренесуваат хрватските медиуми.

Следни Објави

Беше прва старлета во Југославија: Го љубеше Ал Пачино, ниту Бреговиќ не ѝ одолеа!

Таа беше млада девојка од тузланското село Лукавац која стана светски позната, откако успеа да направи интервјуа со дури двајца папи, познати спортисти и политичари. Се шушкаше дека наводно го љубела и Ал Пачино, а не ѝ одолеал ниту Бреговиќ. Дијана Беќировиќ одземаше здив позирајќи на страници што дотогаш беа […]