fbpx

Лазар е момчето од Охрид кое почина од корона

Лазар Секулоски е 28-годишното момче од Охрид кое почина од последици на Ковид-19.

Прво бил хоспитализиран во родниот град, а откако му се влошила состојбата бил пренесен во Скопје. Секулоски бил дијабетичар и имал проблеми со тироидната жлезда, јавува порталот „ОхридНет“.

Погребот е закажан за утре во 12:30 часот.

Поврзани вести:

Најдраг пријателе, зошто нè напушти прерано: Од корона почина Трајче Димитриев

Спаси многу животи, но го изгуби својот: Почина Гоце од Прилеп

Следни Објави

Нема веќе нервозни денови: Оваа билка докажано го намалува стресот

Оваа намирница како своевиден лек за смирување, на пациентите им ја препорачувал и Хипократ. Во прашање е здрава и лековита билка богата со магнезиум, калциум и калиум, комбинација за која лекарите тврдат дека ја ублажува напнатоста. Станува збор за целерот, нискокалорично растение кое содржи висок процент течности, па многумина го […]