fbpx

Нема веќе нервозни денови: Оваа билка докажано го намалува стресот

Оваа намирница како своевиден лек за смирување, на пациентите им ја препорачувал и Хипократ. Во прашање е здрава и лековита билка богата со магнезиум, калциум и калиум, комбинација за која лекарите тврдат дека ја ублажува напнатоста.

Станува збор за целерот, нискокалорично растение кое содржи висок процент течности, па многумина го сметаат и за идеален сојузник во борбата против вишокот килограми.

Стеблото на целерот содржи дури 83 проценти вода и огромна количина влакна, па го намалува чувството за глад.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ова може да ни се случи на сите: Неверување по смртта на Анастасија (25)

Мештаните на едно руско село во близината на градот Новосибирск не можат да се соземат по смртта на нивната омилена сосетка, роднина и пријателка, 25-годишната Анастасија Шербинина. Младата девојка починала откако влегла во када со мобилниот кој бил приклучен на полнач. Во еден момент телефонот ѝ паднал во водата, а […]