fbpx

Слика која ги згрози сите: Во кутија стави сè што може за помош на Турција (ФОТО)

„Одвратно е“, коментираат сите што ја видоа фотографијата

По катастрофалниот земјотрес во кој, според последните извештаи, загинале речиси 20.000 луѓе, хуманитарната криза ескалира.

Освен спасувачки екипи, земјите веќе почнаа да испраќаат и донации за најпогодените места.

На социјалните мрежи се шири фотографија која никого не остави рамнодушен, но овојпат во негативен контекст.

„На некоја што изгубила сѐ, сѐ што и треба се вакви штикли“, стои во описот.

Граѓаните се револтирани, па порачуваат: Донирај!! Не си го чисти ѓубрето од дома!

Не сме сигурни дали оваа е сликано кај нас, но она што сме сигурни е тоа дека ваквиот потег е крајно мизерен.

Ј.П.

Следни Објави

Таа е нашата најдобра пејачка: Ги надмина здравствените проблеми, а сега воодушеви со изгледот (ФОТО)

Таа е една од нашите најквалитетни интерпретаторки, дама со бројни евергрини, пејачка која остава без здив секогаш кога ги изведува легендарните рефрени „Што те нема“, „Ти си тој“, „Доволно луд“.. Минатата година ѝ беше исклучително тешка, почина мајка ѝ, легендарната Невена Кочовска, која подолго време боледуваше од Алцхајмер. Лидија Кочовска […]