fbpx

Кинески билкар: Со овој стар рецепт здравјето ќе ви се врати за три месеци

Познат билкар од Кина на болен човек му го препорачал овој чудесен напиток, чиј рецепт стар еден век стана хит на интернет.

Го пиел цели три месеци и оздравел.

Што ви е потребно?

* Едно цвекло, еден морков и едно јаболко. Прилично едноставно, нели? Но, внимавајте храната да е органска.

Подготовка:

* Овошјето измијте го и исечкајте го на парчиња со се’ кора. Ставете во соковник, исцедете и веднаш испијте ја смесата. Може да се додаде лимон или лимета. Се пие наутро, еден час пред појадок.

Сокот треба да го пиете три месеци, секој ден. Овој напиток го зајакнува имунолошкиот систем, го намалува стресот и воспалението на мускулите, но е одличен и за многу други работи.

Пробајте го и вие. Вкусно и здраво!

Следни Објави

Нашол паричник со 150 денари и писмо со адреса: Кога тропнал на вратата се шокирал

Вракајќи се од работа, едно момче пронашло паричник на улица. Го отворил надевајќи се дека ќе пронајде документи за да го врати на сопственикот, но доживеал неверојатно изненадување. Внатре имало само три долари (150 денари) и старо стуткано писмо. На ковертот читливо била испишана и адресата. Момчето од Бруклин почнал […]