fbpx

(ВИДЕО) Ѕирнете во црвената зона на Инфективна клиника

Репортер на ТВ21 доби дозвола да влезе на Инфективната клиника во Скопје каде во последниве 24 часа биле хоспитализирани тројца нови пациенти.

Инфективна е поделена на две зони, зелена или чиста и црвена или загадена зона од каде и започнуваат рестрикциите – строго забранет влез кадешто без соодветна заштитна опрема не може да се пристапи.

Клиниката не е оптеретена, моментално има 47 пациенти, од кои 19 се потешко болни со кислородна поддршка. Тука времето тешко минува, секој сака што побрзо да излезе и да ги заборави овие звуци на машините, вели репортерот на ТВ21.

Следни Објави

Пет работи кои не сте ги знаеле за Венко Филипче

По прогласената пандемија со новиот коронавирус, македонскиот министер за здравство Венко Филипче постојано е во очите на јавноста која освен за неговата професионална кариера, сѐ повеќе се интересира и за неговиот приватен живот. Во продолжение одбравме пет работи кои можеби не сте ги знаеле за Филипче! 1. Се буди околу […]