fbpx

Починаа уште 15 пациенти, најмладиот има 33 години

Во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 198

-Куманово 12

-Штип 12

-Прилеп 14

-Тетово 18

-Струга 9

-Велес 13

-Битола 14

-Охрид 11

-Кавадарци 13

-Гостивар 7

-Гевгелија 4

-Струмица 13

-Крива Паланка 3

-Радовиш 4

-Крушево 3

-Кочани 6

-Пробиштип 1

-Демир Хисар 1

-Пехчево 1

-Делчево 10

-Кратово 1

-Свети Николе 3

-Кичево 11

-Ресен 8

-Неготино 6

Починати се 15 лица, четири пациенти од Скопје (82, 70, 85 и 75г), еден од Куманово (60г), еден од Велес (62г), еден од Охрид (61г), три пациенти од Кавадарци (77, 90 и 51г), три од Гостивар (73, 67 и 33г) и два од Виница (54 и 83г). Од нив двајца се починати вон, останатите во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 442 оздравени пациенти.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87986, бројката на оздравени пациенти е 69137, на починати е 2672, а бројот на активни случаи изнесува 16177.

Следни Објави

(ФОТО) Откриена уште една тајна за момчето на Цеца!

Регионалните медиуми не престанаа да пишуваат за новото момче на Светлана Цеца Ражњатовиќ, а многумина веќе шпекулираат дали пејачката повторно би застанала пред олтар. Српските новинари дознаа неколку интересни информации за избраникот на фолк-ѕвездата, а меѓу другото и дека атрактивниот угостител Богдан Срејовиќ е близок пријател со еден од нејзините […]