fbpx

Умре осамена и тажна: Последните денови на Селма

Селма Бориќ, жената која беше инспирација за еден од најголемите хитови на „Бијело дугме“, почина на 92 години во Загреб.

Нејзината смрт ја потврди и поранешниот пејач на бендот, Жељко Бебек, кој на социјалните мрежи сподели фотографија од прославата на нејзиниот 90-ти роденден.

Селма почина осамена и тажна, пишуваат регионалните медиуми.

– Осамена сум како и секоја старица. Би сакала малку повеќе да ме посетувате. Ретко патувам. Неодамна почина сестра ми во Мостар и се’ помалку ги има луѓето со кои го поминав животот. Одам до продавница, разговарам со познаници и тоа е се’ – раскажа Селма неодамна за еден портал од Бања Лука.

Следни Објави

Бев заробена: Ново потресно сведоштво на Милена Радуловиќ

Милена Радуловиќ, младата српска актерка која прва се охрабри јавно да проговори за силувањето и за сексуалното вознемирување од страна на професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ, во нова исповед открива детали од тортурата која ја преживеала. – Училиштето го посетував од 11 до 18-годишна возраст. За жал, последната година […]