fbpx

Ја изгуби битката: Почина д-р Анѓелко Ѓорчев

Почина проф. д-р Анѓелко Ѓорчев, специјалист по пулмологија и алергологија на 72-годишна возраст.

Тој не се разбуди од кома во која падна само две минути откако во Ниш ја прими вакцината против коронавирус.

Неговиот син, поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев, пред една недела објави дека неговиот татко е во длабока кома и се бори за живот на респиратор.

Нека почива во мир!

Следни Објави

Замина тивко и ненадејно: Влатко Ѓорчев со емотивно обраќање за татка си

На 72-годишна возраст денеска почина проф. д-р Анѓелко Ѓорчев, специјалист по пулмологија и алергологија. Тој не се разбуди од кома во која падна само две минути откако во Ниш ја прими вакцината против коронавирус. Неговиот син, поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев, се огласи по смртта на татка си. Неговата објава ви ја пренесуваме […]