fbpx

Мирно спиј, моја најубава насмевко: Трагедија ја потресе естрадата

Српската пејачка Индира Арадиновиќ доживеа голема загуба и со потресни зборови ги растажи своите следбеници на социјалните мрежи.

Популарната Инди соопшти дека починала нејзината братучетка која имаше многу пријатели и меѓу ѕвездите од српската естрада.

„Мирно спиј, насмевко моја најубава. Жал ми е што не ти се јавив кога со мислите ме повикуваше пред некој ден. Патувај со ангелите, наша најмила“, напиша Инди под фотографијата на која е со својата братучетка и со нејзината ќеркичка.

Пејачката подоцна објави уште неколку фотографии на кои позираат насмеани, што е само потврда дека навистина биле блиски.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Со години ги разведуваа, никому не рече ни збор: Која е сопругата на Драган Вучиќ?

Поминаа четири децении живот, од кои 38 официјално во заедница Весна и Драган Вучиќ успеаја да си го сочуваат бракот и покрај сите муабети кои не ретко стигнуваа до нив. Со години ги разведуваа, но никому не рекоа ни збор. „Освен во една прилика, кога ми пукна филмот и преку […]