fbpx

Познатите се простуваат: Македонија тагува, почина омилениот презентер

Повеќе македонски портали денеска објавија дека починал познатиот телевизиски презентер Трајче Андонов.

Омилениот „дедо Трајко“ долго време беше заштитно лице на временската прогноза на „Сител“.

Иако во поодминати години, секојдневно им пркосеше на стереотипите. Беше препознатлив по младешкиот дух, беше активен на социјалните мрежи, а во едно интервју призна дека благодарение на „Фејсбук“ после цели 58 години успеал да ја пронајде Марика Поп-Христова, својата драга сосетка и другарка од детството. 

Нека му е светол патот!

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Си замина: Игор и Илина се разделија

Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата врвна алпинистка Илина Арсова постојано е под будното око на јавноста откако пред две години и двајцата ја потврдија врската. Преку ноќ добија армија фанови на „Инстаграм“, платформа на која секојдневно ги објавуваат заедничките моменти. Илина и Игор сега повторно […]