fbpx

Нема повеќе зборови.. Струмица тагува, колегите се простуваат

Почина медицинската сестра Надежда Џидалова.

Тажната вест ја потврдија од Национално Здружение на медицински сестри, техничари и акушерки од каде со емотивна порака се простија од својата колешка.

„Почитувани колешки и колеги! Со длабока болка и тага ве известуваме! Почина, сестра Надежда Џидалова, медицинска сестра од „Општа Болница Струмица“. Изгубивме медицинска сестра, нема повеќе зборови.. Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „ЗМСТАС ЗА-НАС“ изразува сочуство до нејзиното семејство и нашето сестринство од Општа болница-Струмица“, пишува во објавата на социјалните мрежи.

Следни Објави

О, Боже! Огромна тага! Ненадејно почина познатиот актер, се огласи семејството

Трагедија На 47-годишна возраст почина актерот Дејл Микс, најпознат по улогата во серијата „Емердејл“. Семејството ја потврди тажната вест. „Имаме многу малку причини за насмевка сега кога не си тука тоа да го споделиме со тебе. Им благодариме на сите за убавите пораки и спомени“, објави семејството на актерот на […]