fbpx

ТАГА! Почина познатата актерка, причината за смртта сè уште не е позната

Почина популарната германска актерка Маргит Карстенсен.

Беше германска театарска и филмска актерка најпозната надвор од Германија по нејзините улоги во делата на филмскиот режисер Рајнер Вернер Фасбиндер.

Улогата која ѝ ја одбележа кариерата е онаа во мелодрамата „Горчливите солзи на Петра фон Кант“ од 1972 година.

Веста за нејзината смрт ја објави и филмскиот продуцент Брус ЛаБрус, кој објави нејзина фотографија.

Причината за смртта не е објавена.

Карстенсен имаше 83 години.

Следни Објави

Немил настан ја врати дома: Маријана допатува од Австралија, сите се молиме за него

Поранешната македонска пејачка Маријана Новачевска која со децении живее и работи во далечната Австралија, по неполни четири години е повторно дома, во својата татковина. Сестрата близначка на Росана Сариќ- Тодоровска ретко дава изјави за медиумите, но овојпат специјално за „Слободен печат“ ја откри причината зошто баш сега допатува во Македонија. […]